№66-02

Актуалізація проблеми забезпечення сталої якості залізорудної сировини в умовах гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

В.А. Азарян1, С.О. Федоренко1, Д.А. Тітов1, В.В. Грінченко2

1Криворізький національний університет, Кривий Ріг, Україна

2Гірничий департамент ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Кривий Ріг, Україна

Coll.res.pap.nat.min.univ. 2021, 66:17-25

https://doi.org/10.33271/crpnmu/66.017

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета. Виконати аналіз рівня забезпечення збагачувального комплексу гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» залізорудною сировиною сталої якості для стабілізації та підвищення ефективності переробки.

Методика досліджень. Виконано статистичний аналіз оперативних даних масової частки Feмагн. на всіх технологічних стадіях – від забою до рудозбагачувальної фабрики (РЗФ), розраховано середньоквадратичне відхилення та коефіцієнт варіації з метою визначення виробничих ланок з найбільшими відхиленнями якості від планових значень.

Результати дослідження. Встановлено, що в результаті почергового змішування рудних вантажопотоків кар’єрів № 2-біс та № 3 за циклами відбувається погіршення результатів усереднення, що відображується у вигляді понаднормових коливань сировинної якості об’єднаних рудних вантажопотоків. Обґрунтовано необхідність застосування методів та засобів контролю й управління якістю, розроблених колективом проблемно-галузевої лабораторії Криворізького національного університету.

Наукова новизна полягає в науковому обґрунтуванні вибору методів та засобів управління якістю руд для умов кар’єрів гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що здійснено на основі проведеного аналізу оперативних даних масової частки Feмагн., який дозволяє встановити ступінь усереднення та показники понаднормових відхилень вмісту корисного компоненту від планових значень на всіх технологічних ланках – від забою кар’єру до РЗФ.

Практичне значення.  Запровадження в гірничому департаменті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запропонованих технологічних рішень з метою стабілізації сировинної якості рудних вантажопотоків кар’єрів № 2-біс та № 3 дозволяє суттєво знизити коливання показників вмісту корисного компоненту в часі, забезпечуючи РЗФ відповідною за якістю залізорудною сировиною.

Ключові слова: усереднення, стабілізація, якість залізорудної сировини, система контролю та управління якістю.

Перелік посилань

  1. Азарян,А.А., Азарян,В.А.,&Лисовой,Г.Н.(2012).Состояние проблемы контроля качества при добыче и переработке железорудного сырья.Горный вестник: сб. научн. раб.,95(1),132–135.
  2. Ломоносов Г.Г.(1975).Формирование качества руды при открытой добыче. Недра.
  3. Арсеньев, С.Я., & Прудовский,А.Д.(1980).Внутрикарьерное усреднение железных руд. Недра.
  4. Ржевский, В.В. (1985).Открытые горные работы. Учебник для вузов. Часть 2, Технология и комплексная механизация.Недра.
  5. Бызов, В.Ф.(1991).Управление качеством продукции карьеров. Учебник для вузовпо специальности «Открытые горные работы».Недра.
  6. Порцевский, А.К.(1998).Управление качеством рудной массы на открытых горных работах. Учебное пособие по курсу лекций для студентов специальности 0902.
  7. Азарян, А.А. Колосов,В.А., Ломовцев,Л.А., & Учитель,А.Д. (2001). Качество минерального сырья.Минерал.
  8. Азарян,В.А.(2007).Цели и задачи создания комплексной системы управления качеством руд в рудопотоках карьеров. Разработка рудных месторождений, 91,207–209.
  9. Азарян, В. А., & Жуков, С. А. (2017). Обоснование периода опробования забоев карьера. Збірник наукових праць Національного гірничого університету, 51, 8–18.
  10. Азарян,В.А., &Жуков, С.О.(2018). Розвиток теорії управління якістю рудопотоків залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатів. Вчені записки Таврійського національного університету ім. Вернадського: наук. журнал. 29(3). 89–94.

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

464787
Сьогодні
За місяць
Усього
106
31127
464787