№66-04

Гідравлічна класифікація в спіральних класифікаторах. Частина 1. Теоретичне обґрунтування до складання математичної моделі

© В.М. Куваєв1, І.К. Младецький1, М.В. Куваєв2, О.О. Березняк1

1Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, Україна

2ТОВ «ФЛАЙТ КОНТРОЛ», Дніпро, Україна

Coll.res.pap.nat.min.univ. 2021, 66:38-48

https://doi.org/10.33271/crpnmu/66.038

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета. Підвищення точності оцінювання сепараційного режиму спірального класифікатора.

Методика дослідження полягає у встановленні індикативної крупності розділення відповідно до теоретичних побудов і кількісних співвідношень параметрів класифікації.

Результати дослідження. Виконано аналіз фізичних процесів, що відбуваються в потоці пульпи, розташованому безпосередньо перед зливним порогом. Отримано математичну модель розшарування твердої фази в цій частині потоку.

Наукова новизна. Відповідно до теоретичних побудов і кількісних співвідношень, отримана залежність значення максимальної крупності частинок в потоці пульпи, розташованому над гребенем зливного порога. Тобто, індикативна крупність, яка визначає межу розділення функції розподілу частинок за крупністю на дві частини: частинки великого розміру осідають і виносяться в піски, а більш тонкі – надходять в злив. Значення цієї крупності залежить від режимних параметрів класифікації, а функція розподілу залежить від фізичних властивостей перероблюваної руди. Моделювати процес розділення твердого в спіральному класифікаторі досить в пристінковій області його зливу, так як масштаб турбулентності можна порівняти з розміром класифікатора. Крім того, в розрахунках слід враховувати зміну температури пульпи для обчислення показників в'язкості середовища.

Практичне значення. Індикативна крупність, отримана на основі математичної моделі, визначає всі подальші якісні показники збагачувального процесу, і може бути встановлена на підставі показників, які можуть бути безпосередньо виміряні або обчислені автоматично в режимі реального часу. Таким чином, стає можливим вести керування підготовчим процесом для досягнення стабільних показників якості концентрату.

Ключові слова: турбулентність потоку пульпи в класифікаторі, індикативна крупність, функція розподілу частинок за крупністю, часткові похідні від режимних параметрів класифікації.

Перелік посилань

  1. Агроскин, И.И., Дмитриев, Г.Т., & Пикалов, Ф.И. (1964). Гидравлика. Энергия.
  2. Избаш, С.В. (1952). Основы гидравлики. Гос. изд-во л-ры по строительству и архитектуре.
  3. Олевский, В.А. (1960). Конструкции и расчет механических классификаторов и гидроциклонов. Гос. научно-техн. изд-во по горному делу.

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

353888
Сьогодні
За місяць
Усього
100
5520
353888