№69-09

Методика визначення фактичних параметрів кутів повороту стріли драглайну ЕШ 10/70 в умовах нової схеми відпрацювання кар’єрів вогнетривких глин ПрАТ «Веско»

В.П. Черняков1, Д.С. Жмура1, Г.Д. Пчолкін2, М.О. Чебанов2

1ПрАТ «ВЕСКО», Дружківка, Україна

2Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, Україна

Coll.res.pap.nat.min.univ. 2022, 69:105-111

https://doi.org/10.33271/crpnmu/69.105

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета. Впровадження системного спостереження за фактичними кутами повороту стріли драглайну під час розробки родовища та визначення фактичних параметрів циклу під час виймання та переміщення гірничої маси з метою дослідження параметрів впровадженої схеми відпрацювання, та підтвердження доцільності її застосування.

Методика досліджень. Дослідження фактичного куту повороту виконувались за допомогою апаратного та програмного методу обчислень на основі даних з приладів реєстрації просторового положення стріли та на основі сигналу GPS під час роботи.Фактична продуктивність визначена за допомогою маркшейдерського звіту за період.

Результати досліджень. Виконані заміри положення стріли під час роботи на кар'єрах Андріївського родовища, та визначена періодичність прояву різних кутів повороту. Порівняно з планованими параметрами схеми відпрацювання. Визначено фактичну продуктивність за період. В результаті досліджень підтверджені цільові показники впровадженої схеми відпрацювання драглайном ЕШ 10/70 з одного положення, з одночасною переекскавацією та оконтурюванням пласту глини, та кутом повороту до 220о.

Научна новизна. Комплекс досліджень вперше впровадженої схеми відпрацювання дозволяє оцінити виконання умов та досягнення результатів щодо скорочення часу підготовки пласту, зниження коефіцієнту переекскавації при кутах повороту стріли, які вважались неефективними при переміщенні порід у відвали при безтранспортній технології. Позитивні висновки досліджень дозволяють рекомендувати застосування такої схеми при розробці пологих родовищ нерудних копалин.

Практична значимість. Викладена методикаможе бути застосована при проведенні спостережень за роботою драглайнів, та інших одноківшевих екскаваторівз метою визначення параметрів циклу роботи та подальшої оптимізації продуктивності. Запропонована методика дозволяє виконувати аналіз робочої схеми екскаватора, що до максимальної продуктивності гірничотранспортного обладнання під час безпосередньої роботи.

Ключові слова: драглайн, кути обертання, відпрацювання кар’єрів, ВЕСКО, продуктивність драглайну.

Перелік посилань

1. Новожилов, М.Г., Эскин, В.С., & Корсунський, Г.Я., (1973). Теория и практика бестранспортной системы открытой разработки месторождений. Вища школа.

2. Собко, Б.Ю., Маєвський, А.М., & Чебанов, М.О. (2015). Встановлення залежності кута повороту від ширини заходки та висоти уступу, при розвантажуванні драглайну у автосамоскид. Збірник наукових праць НГУ, 49, 81-86.

3. Чебанов, М.О. (2020). Обґрунтування раціонального місця установки екскаватора драглайна у вибої при його роботі з автосамоскидами. Збірник наукових праць НГУ, 60, 143–149.
https://doi.org/10.33271/crpnmu/60.143

4. Стрілець, О. П., Пчолкін, Г. Д., Жмура, Д. С., & Мекшун, М. Р. (2018). Дослідження та обґрунтування ефективності відпрацювання уступу драглайном з одного положення з переміщенням ґрунту на кут до 220 градусів при відпрацюванні пологих родовищ. Збірник наукових праць Національного гірничого університету, 54, 117-127.
http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/152769

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

378129
Сьогодні
За місяць
Усього
63
23529
378129