№70-12
Дослідження процесу подрібнення лускатого графіту у відцентровому млині
І.О. Осташко1, В.А. Карпенко1
1 Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет», Дніпро, Україна
Coll.res.pap.nat.min.univ. 2022, 70:126-135
https://doi.org/10.33271/crpnmu/70.126
Full text (PDF)
АНОТАЦІЯ
Мета. Для отримання надтонкого лускатого графіту необхідно проаналізувати і обґрунтувати подрібнюючого обладнання, що дозволяє отримати продукт заданого класу. В якості найбільш доцільного обладнання для цієї мети виступає відцентровий млин ударного типу.
Методика дослідження. У роботі використовувався комплекс апробованих методів дослідження, що включав: лазерно-дифракційний аналіз, оптичну мікроскопію. Також статистичну та математична обробка експериментальних даних на базі прикладних комп’ютерних програм; експериментальні дослідження в лабораторних умовах.
Результати дослідження. Полягають у встановленні закономірностей процесу подрібнення лускатого графіту у відцентровому-ударному млині з вбудованим в млин статичним класифікатором графіту за допомогою повітряного потоку. За результатами дослідження встановлено, що можна подрібнити графіт до кінцевого середнього розміру 10 мкм. Для отримання меншого розміру потрібно використовувати інші, більш енергоємні млини. Це можуть бути роторно-вихрові млини з високим ККД або кульові млини (в основному вібраційні млини, які мають більш високий ККД, ніж звичайні кульові млини). Визначено значення коефіцієнтів рівняння кінетики процесу подрібнення лускатого графіту, що дозволяє прогнозувати продуктивність за класом та час подрібнення для заданого середнього діаметру продукту. В роботі показано доцільність застосування відцентрового млина ударної дії для подрібнення лускатого графіту.
Наукова новизна.Вперше за результатами експериментальних досліджень встановлено значення констант рівняння кінетики процесу подрібнення. Побудовано криві розподілу гранулометричного складу подрібненого лускатого графіту у відцентровому млині в залежності від час подрібнення.
Практична значимість. За результатами дослідження запропоновано обладнання для подрібнення лускатого графіту з отриманням продукту середнім діаметром частинок 10 мкм. Обґрунтовано доцільність застосування відцентрового млина та показано ефективність системи класифікації та видалення продукту подрібнення з помольної камери млина.
Ключові слова: лускатий графіт, подрібнення, дисперсність, кінетика подрібнення, відцентровий млин.
Перелік посилань
1. Заяц, Н.Н. (2004). Производство и применение чешуйчатого графита Завальевского месторождения: монография (рукопис). Завалье.
2. Смирнов, В.О., & Білецкий, В.С. (2010). Флотаційні методи збагачення корисних копалин. Схід. видавн. дім.
3. Виноградов, Б. В., & Осташко, И. А. (2009) Об энергетических характеристиках центробежных мельниц с S-образным рабочим органом. Вістник НТУ «ХПІ».
4. Гірін, О. Б., Виноградов, Б. В., & Осташко, І. О. (2013). Відцентровий млин ударної дії (Пат. 106773).
5. Vinogradov,B. & Ostashko, O. (2016). Substantiation of key parameters of a centrifugal mill intended for grinding solid residue from the pyrolysis of used automobile tyres.Scientific Journal of Silesian University of Technology. Series Transport, 91, 133-141.
https://doi.org/10.20858/sjsutst.2016.91.14