№58-15

Закономірності напружено-деформованого стану головного гумотросового каната з урахуванням впливу порушеної геометрії стовбуру

Д.Л. Колосов1, С.В. Онищенко1, О.І. Білоус2, Г.І. Танцура2

1Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, Україна

2Дніпровський державний технічний університет, Кам’янське, Україна

coll.res.pap.nat.min.univ. 2019, 58:167-177

http://doi.org/10.33271/crpnmu/58.167

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета. Визначення напружено-деформованого стану плоского головного гумотросового каната підйомної машини з урахуванням впливу порушеної геометрії стовбуру для обґрунтування вимог до безпечної експлуатації шахтного підйомного комплексу.

Методика дослідження полягає у визначенні механізму формування динамічних процесів в механічних системах шахтних підйомних установок на основі встановлення закономірностей перерозподілу напружено-деформованого стану каната з урахуванням впливу порушеної геометрії стовбурів та просторового деформування плоского гумотросового каната.

Результати дослідження. Встановлено аналітичні залежності для визначення напружено-деформованого стану плоского головного гумотросового каната шахтної підйомної машини з урахуванням відхилень геометричних параметрів армування стовбуру від проектних значень.Отримані вирази показують, що зростання зусиль, зумовлених поворотом посудини в горизонтальній площині, пропорційне квадрату добутку кута повороту посудини та кроку укладення тросів в канаті та зворотно пропорційне квадрату відстані від горизонтальної площини розташування осі обертання приводного барабана до площини підвішування посудини. У разі застосування барабанів відхилення канатів – зворотно пропорційне квадрату відстані поміж горизонтальною площиною розташування осі обертання барабанів відхилення та площиною підвішування посудини.

Наукова новизна полягає у встановленні та врахуванні залежностей формування, перерозподілу та зміни напружено-деформованого стану плоских гумотросових головних канатів за умов експлуатації шахтної підйомної установки у стовбурах з порушеною геометрією.

Практичне значення. Отримані результати можуть бути враховані при аналізі допустимості безпечного підняття сировини в шахтних стовбурах з порушеним розташуванням напрямних підйомної посудини.

Ключові слова:шахтна підйомна установка, плоский гумотросовий канат, армування стовбура, відхилення геометричних параметрів, напружено-деформований стан, експлуатаційна безпека.

Переліке посилань:

1.    Самуся, В.І., Ільїна, С.С. (2010). Особливості динаміки кліті з жорсткими і пружними напрямними на ділянках локального викривлення провідників. Гірнича електромеханіка та автоматика, (84), 149-159.

2.    Ильина, С.С. (2011). Исследование влияния параметров профилей проводников на динамику скипов в стволах с нарушенной геометрией. Динаміка і міцність машин, (52), 85-93.

3.    Ильин,С.Р.(2012). Влияние параметров диаграммы скорости подъема и эксцентриситета груза на динамику системы «сосуд-армировка» шахтных стволов. Геотехническая механика,(98), 322-349.

4.    Ильин,С.Р.(2010).Влияние параметров диаграмм скорости вращения подъемных машин на динамические усилия в канатах и усталостные явления в элементах армировки ствола.Стальные канаты,(8), 30-61.

5.    Воробель,С.В., Трифанов, Г.Д. (2011).Влияние диаграммы скорости на динамические нагрузки в системе «подъёмный сосуд – жесткая армировка» и деформацию рамы подъёмного сосуда.Горное оборудование и электромеханика, (12), 16-19.

6.    Ильин,С.Р., Трифанов, Г.Д., Воробель С.В. (2011).Комплексные экспериментальные исследования динамики скипов рудоподъемного ствола.Горное оборудование и электромеханика, (5),30-35.

7.    Бельмас, І.В., Колосов, Д.Л., Бобильова, І.Т. (2009). Врахування дотичних напружень при автоматичному конструюванні ступінчастого канату. Стальные канаты, (7), 147-152.

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

381761
Сьогодні
За місяць
Усього
92
1371
381761