№72-01

Обґрунтування застосування мобільних дробильно-сортувальних комплексів на кар’єрах із видобутку твердих нерудних корисних копалин

Б.Ю. Собко1, Л.С. Гриценко1, В.П. Крячек1

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, Україна

Coll.res.pap.nat.min.univ. 2023, 72:7-15

https://doi.org/10.33271/crpnmu/72.007

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета. Обґрунтування технології розробки родовищ з видобутку твердих нерудних корисних копалин при застосуванні мобільних дробильно-сортувальних комплексів.

Методологія. При виконанні досліджень застосовано аналітичний, статистичний, графоаналітичний методи та експериментальні дослідження в умовах діючих кар’єрів.

Результати дослідження. Проведені дослідження дозволили встановити вплив технології відпрацювання мігматитів мобільним комплексом на продуктивність виймально-навантажувального та транспортного обладнання. На основі виконаних досліджень комплексного впливу факторів технології відпрацювання родовища будівельних матеріалів комплексом мобільного обладнання на прикладі кар’єру Одарівського родовища мігматитів можна стверджувати, що впровадження мобільного дробильно-сортувального обладнання, що розташоване безпосередньо у виробленому просторі кар’єру дозволяє підвищити продуктивність екскаватора при завантаженні в бункер дробарки на 16,7% в порівнянні з продуктивністю екскаватора при завантаженні в автосамоскиди та збільшити продуктивність автосамоскидів у середньому на 25 % у порівнянні із циклічною технологією відпрацювання родовища при якій дробильно-сортувальне обладнання розташовується на поверхні, а транспортування гірничої маси з розвалу здійснюється автосамоскидами. Підвищення продуктивності гірничотранспортного обладнання досягається за рахунок відсутності простоїв екскаватора в очікуванні автосамоскидів та завдяки максимальному використанню вантажності транспортних засобів при перевезенні готової щебеневої продукції з високою насипною щільністю.

Наукова новизна полягає у встановленні особливостей освоєння родовищ з видобутку твердих нерудних корисних копалин, встановленні залежностей зміни продуктивності гірничотранспортного обладнання при застосуванні мобільного дробильно-сортувального обладнання безпосередньо на робочих майданчиках кар’єру.

Практичне значення. Результати досліджень дозволили обґрунтувати  для умов Одарівського родовища мігматитів комплексну механізацію циклічної технології видобування сировини із застосуванням мобільного дробильно-сортувального обладнання, що підвищує ефективність застосування виймально-навантажувального обладнання та ефективність використання автосамоскидів що в кінцевому результаті зменшує потребу в транспортному обладнанні та ефективність розробки родовища в цілому при видобутку твердих нерудних корисних копалин для виробництва щебеневої продукції.

Ключові слова: родовища твердих нерудних корисних копалин, кар’єр, гірничотранспортне обладнання, мобільні дробильно-сортувальні комплекси.

Перелік посилань

1. Бака, М.Т., & Сивко, В.Й. (2003). Видобування та переробка будівельних гірських порід: Навчальний посібник. РВВ ЖДТУ.

2. Большаков, В.І., Малич, Н.Г., & Блохін, В.С. (2007). Дробильно-сортувальні установки. Фундаментальні та прикладні проблеми чорної металургії: Зб. наук. праць, 15, 279-295.

3. Симоненко, В.І., & Гриценко, Л.С. (2014). Оцінка технології відпрацювання нерудних кар’єрів з підтриманням безпеки в зменшеній санітарно-захисній зоні. Металургійна та гірничорудна промисловість, 1, 80-85.

4. Симоненко, В.І., & Ярошик, Н.І. (2013). Раціональне виймально-навантажувально-транспортне обладнання на щебеневих кар’єрах з мобільними пересувними комплексами. Геотехнічна механіка: Міжвідомчий збірн. наук. праць110, 145-152.

5. Дриженко, А. Ю. (2014). Відкриті гірничі роботи: підручник. Національний гірничий університет.

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

464680
Сьогодні
За місяць
Усього
182
31020
464680