№58-6

Дослідження впливу продуктивності кар'єру за рудою і параметрів системи розробки на інтенсивність відпрацювання родовища

С.О. Жуков1, С.О. Луценко1

1ДВНЗ «Криворізький національний університет», Кривий Ріг, Україна

coll.res.pap.nat.min.univ. 2019, 58:68-74

http://doi.org/10.33271/crpnmu/58.068

Full text (PDF)

АНОТАЦІЯ

Мета.Основною метою роботи є удосконалити науково-методичну базу в області проектування і планування відкритих гірничих робіт шляхом розробки нових і коригування існуючих методів визначення продуктивності кар'єру по руді, які повинні враховувати взаємозв'язок параметрів системи розробки і продуктивності кар'єру по руді, виходячи з умови забезпечення нормативного обсягу готових до виймання запасів. Обґрунтувати вплив продуктивності кар'єру за рудою й параметрів системи розробки, що знаходяться у взаємозв'язку, виходячи із забезпечення нормативу готових до виймання запасів, на інтенсивність відпрацювання родовища.

Методика. Дослідження впливу параметрів системи розробки та продуктивності кар'єру по руді на інтенсивність відпрацювання родовища необхідно здійснювати з урахуванням взаємозв'язку ширини робочого майданчика і довжини фронту гірничих робіт, які забезпечують норматив готових до виймання запасів для прийнятої продуктивності кар'єру по руді. При цьому взаємозв'язок параметрів системи розробки враховується за допомогою графічних методів гірничо-геометричного аналізу кар'єрного поля.

Результати дослідження.Встановлено взаємозв'язок продуктивності кар'єру за рудою і параметрів системи розробки, виходячи із забезпечення нормативу готових до виймання запасів, який визначає інтенсивність відпрацювання родовища при зміні продуктивності кар'єру за рудою.

Наукова новизна.Зміна продуктивності кар'єру за рудою можлива за рахунок зміни параметрів системи розробки, що забезпечують норматив готових до виймання запасів, і призводить до зміни інтенсивності відпрацювання родовища. При цьому збільшення кута укосу робочого борта кар'єру за рахунок зменшення ширини робочої площадки призводить до зниження продуктивності кар'єру за рудою, а також швидкості горизонтального посування і швидкості поглиблення дна кар'єру.

Практичне значення.Результати виконаних досліджень можуть бути використані проектними організаціями і гірничодобувними підприємствами при визначенні продуктивності кар'єру по руді, складанні календарних планів гірничих робіт.

Ключові слова:відкриті гірничі роботи, продуктивність кар’єру по руді, ширина робочої площадки, інтенсивність розвитку гірничих робіт, параметри системи розробки.

Перелік посилань:

  1. Анистратов,Ю.И.(2003).Проектирование карьеров. Москва: ГЕМОС Лимитед.
  2. Шпанский, О.В.(2004).Проектирование производственной мощности карьеров. Санкт-Петербург:Санкт–Петербургский государственный горный институт.
  3. Ржевский, В.В., Новожилов, М.Г., & Юматов, Б.П. (1971). Научные основы проектирования карьеров. Москва: Недра.
  4. Арсентьев, А.И. (2002). Производительность карьеров. Санкт-Петербург: Санкт-Петербургский горный институт.
  5. Полищук, А.К., Близнюков, В.Г., & Руденко, А.И. (1968). О влиянии параметров карьера на экономические показатели разработки месторождения. Разработка рудных месторождений, 5, 23-26.
  6. Луценко, С. А. (2017). Определение ширины рабочей площадки и длины фронта горных работ при изменении производительности карьера по руде Збірник наукових праць НГУ, 50, 63-69.
  7. Луценко, С. А. (2017). Разработка метода определения максимальной, по горным возможностям, производительности карьера по руде. Геотехническая Механика, (130), 168–175.
  8. Луценко, С. А. (2018). Исследование взаимосвязи параметров системы разработки. Вісник ЖДТУ1(81), 269–273.

Інновації та технології

 

Дослідницька платформа НГУ

 

Відвідувачі

466431
Сьогодні
За місяць
Усього
61
32771
466431