№67-02
Гідравлічна класифікація в спіральних класифікаторах. Частина 2. Методика розрахунку технологічних показників зливу спірального класифікатора
В.М. Куваєв1, І.К. Младецький1, М.В. Куваєв2, О.О. Березняк1
1Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, Україна
2ТОВ «ФЛАЙТ КОНТРОЛ», Дніпро, Україна
Coll.res.pap.nat.min.univ. 2021, 67:15-28
https://doi.org/10.33271/crpnmu/67.015
Full text (PDF)
АНОТАЦІЯ
Мета. Апробувати математичну модель спірального класифікатора, яка адекватно відображає фізичні явища, що відбуваються в ньому. Це дозволить оперативно і точніше ідентифікувати розділові властивості класифікатора за крупністю шляхом чисельного моделювання показника розділення в зливному продукті. Ідентифікація може бути виконана за допомогою функцій розподілу частинок за крупністю, які визначаються однопараметричним законом розподілу через те, що в зливі зосереджуються досить дрібні частинки.
Методика дослідження. Аналітичний розрахунок всіх необхідних показників технологічного процесу класифікації для визначення індикативної крупності у зливі класифікатора на основі методики розрахунку, викладеної у частині першій даної роботи.
Результати дослідження. Ілюстрація послідовності розрахунків є результатом досліджень щодо ідентифікації змін роботи спірального класифікатора, які оцінюються на підставі часткових похідних від математичної моделі за режимними параметрами класифікації.
Наукова новизна. Доведено, що через параметри, що спостерігаються при роботі спірального класифікатора, може бути вирахувано індикативну крупність – теоретично максимальний діаметр частинок твердого, які можуть знаходиться у зливі класифікатора, що забезпечує підвищення точності ідентифікації його сепараційного режиму. Показано суттєвий вплив температури води в зливі класифікатора на його поточну сепараційну характеристику.
Практичне значення. Використання такого параметра як індикативна крупність частинок в зливі класифікатора для аналізу режиму його роботи дозволяє підвищити точність ідентифікації його поточної сепараційної характеристики на 8-12% в порівняні з використанням такого показника як густина зливу класифікатора.
Ключові слова: індикативна крупність розділення, класифікація, пульпа, злив класифікатора, вміст магнетиту в руді, густина руди, густина пульпи, розподіл частинок за крупністю.
Перелік посилань
- Справочник по обогащению руд. В 3-х т. Том 1. Подготовительные процессы (1972). О.С. Богданов (Гл. ред.), В.А. Олевский (Отв. ред.). Недра.
- Избаш,С.В. (1952).Основы гидравлики. Гос. изд-во л-ры по строительству и архитектуре.
- Олевский,В.А. (1960).Конструкции и расчет механических классификаторов и гидроциклонов. Гос. научно-техн. изд-во по горному делу.